Recenzja: „Domowe makramy. 20 pięknych projektów z podstawowych węzłów” | Susanna Uusitalo

Na polski rynek trafiła fińska książka innego gatunku, niż te, które przedstawialiśmy dotychczas. Pozostawiamy na chwilę literaturę piękną i zaprezentujemy Wam poradnik z tematyki robótek ręcznych.

W „Domowych makramach” znajdziecie zarówno podstawowe opisy używanych węzłów, które przydadzą się początkującym adeptom sztuki zaplatania makram, jak i bardziej skomplikowane instrukcje, dzięki którym możliwe jest stworzenie przedmiotów domowego użytku.

Susanna Uusitalo prowadzi krok po kroku przez proces tworzenia makramy – od informacji ile i jakich długości sznurków trzeba, poprzez kolejne kroki, aż po praktyczne rady jak ładnie wykończyć tworzone przez siebie sploty.

W „Domowych makramach” znajdziecie aż 20 niepowtarzalnych instrukcji na stworzenie wyjątkowych rzeczy. Czytelnik jest prowadzony krok po kroku jak stworzyć m.in. leżak, dywan, abażur do lampy czy też siatki albo ozdoby.

Książka zawiera zdjęcia, które ułatwiają wykonanie każdego opisanego kroku, co ułatwia rozpoczęcie przygody z makramami początkującym. Możemy również podziwiać efekt końcowy, a także propozycje aranżacji stworzonych dekoracji.

„Domowe makramy” Susanny Uusitalo z pewnością zainspirują do stworzenia niejednej makramy; niezwykle starannie wydana pozycja zachęci do częstego sięgania po nią i tworzenia własnych prac.

Susanna Uusitalo „Domowe makramy. 20 pięknych projektów z podstawowych węzłów”
Tytuł oryginału: „Kodin helpot makrameet”
Tłumaczenie: Agata Słabuszewska
Wydawnictwo Słowne 2021

Tekst: Agata Słabuszewska

Jedna odpowiedź na “Recenzja: „Domowe makramy. 20 pięknych projektów z podstawowych węzłów” | Susanna Uusitalo”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: